GAA: Дъблин и Килкени достигат до финала в Лейнстър, тъй като сезонът на Голуей изпраща
Breaking News | 2024-05-26 | 20:24:49

Дъблин и Килкени ще се състезават във финала на Лейнстър Хърлинг този сезон след победите си в неделя.

Дъблин сложи край на лятото на Голуей с победа с 2-27 на 1-24 в Солтхил.

Дъблин започна с летящ старт с гол на Seán Currie в първата минута.

Въпреки втория гол на Дъблин от Донал Бърк, Голуей поведе с 0-19 до 2-11 в интервала.

Червеният картон на Дейвид Бърк през първото полувреме означаваше, че домакините играха по-голямата част от мача с 14 играчи.

Дъблин се възползва от допълнителния човек, като Бърк вкара 1-10 в мача, докато стигнаха до финала.

Котките имаха една резервна точка над Уексфорд след 1 Победа с -24 до 2-20, като дузпата на TJ Reid се оказа решаваща в края.

Въпреки загубата, Уексфорд влиза в сериите за цяла Ирландия след 3-то място.

Това завърши. Антрим 4-22 Карлоу 2-22 в плейофа за изпадане в Кориган Парк.

Това означава, че Антрим остава в Ленстър Чемпиъншип, докато Карлоу се завръща в Купата на Джо Макдона през следващия сезон.

В Мюнстър Лимерик и Клеър отново ще се срещнат на финала.

Уотърфорд не можа да надмине шампионите на цяла Ирландия, които си тръгнаха от Gaelic Graunds с 0-30 точки до победа с 2-14 .

Шейн Бенет даде надежда на Уотърфорд с гола си в 16-ата минута, но Лимерик продължи напред с преднина от 0-14 до 1-6 на полувремето.

Докато Уотърфорд хвърли всичко на Лимерик, с нов гол на Бенет, Лимерик продължи да тиктака таблото, докато отборът на Дейви Фицджералд завърши сезона си с поражение.

Банерът запази мястото си благодарение на 1-24 до 0-24 победа с точка над Типеръри на стадион Семпъл.

Голът на Клеър дойде от Диармуид Райън, който отбеляза 1-2, тъй като ще се стремят да преодолеят поражението си от Лимерик през април.

Тези резултати означават Корк преминете към сериите за цяла Ирландия след 3-то място в двубоя.